Broşür & Katalog Tasarımı

Ana SayfaHizmetlerimizBroşür & Katalog Tasarımı

Broşür Tasarımı

Firmaların ürün ve hizmetlerini insanlara duyurabilmelerinin en kolay ve maliyetsiz yollarından biri broşürler ve el ilanlarıdır. Tabii, iyi tasarlanmış bir broşür ve el ilanı bu konuda yararlı olacaktır. Çünkü, broşürler kataloglar kadar detaylı araçlar değildir. Sınırlı alan ve sınırlı bilgi aktarımına izin vermektedir.

Somut bir tanıtım aracı olan broşürler etkili çalışmalarla, verimli tepkiler yaratabilmektedirler. İyi bir tasarımla vurgulanan ürün hedef kitle için akılda kalıcı tepkiler yaratmaktadır. Değişik ebatlarda, kağıt kalitelerinde broşürler basılabilmektedir, hepsinde de amaç hedef kitleye doğru şekilde hitap etmektir.

Katolog Tasarımı

İyi tasarlanmış bir katalog firmanızın tam anlamıyla kimliğini vizyonunu ve kalitesini müşterilerinize ve/veya iş ortaklarınıza yansıtacaktır. Aynı şekilde firmanız hakıkında detaylı araştırma yapılmadan, müşteri portföyünüz incelenmeden, hitap ettiğiniz kitle belirlenmeden yapılmış bir katalog ise tam tersi bir sonuç doğuracaktır.

Kataloglar, kullanıcıların işini kolaylaştırıcı veri kaynağı olarakta kullanılabileceği için, verilerin ve ürünlerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Kataloglar, sanatçılar, şehirler, ülkeler veya bir müzik dalındaki eserleri tarayarakta hazırlanabilir. Kapsamlı bir çalışmayla hazırlanması gereken katologlar değişik baskı teknikleri ugulanması gerekebilir, her katologta, yazıyla anlatılabilecek detaylar olmayabilir.

İki ürün içinde gerekli olan planlama şu kriterlerle yapılmalıdır:

  • Ne amaçla yapılacağı
  • Hedef kitle
  • Konusu
  • Konunun nasıl aktarılacağı
  • Maliyeti
  • Hedef kitleye nasıl aktarılacağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.