Google+’ın Tasarımı Yenilendi

Ana SayfaBlogGoogle+’ın Tasarımı Yenilendi

Google’ın gelişmeye devam eden ve kullanıcı sayısı her geçen gün artan sosyal ağı Google+’ın arayüz tasarımı yenilendi. Yeni tasarımla artık daha sadece bir görüntüye sahip.

Google’ın sosyal ağı olan Google+ gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene açılan Google+‘ın ömrünün kısa olacağını düşünenler çoğunluktaydı. Ancak görünüşe bakılırsa Google bu işten kolay kolay vazgeçecek gibi değil. Kullanıcı sayısı da hızla büyüyen Google+’ın arayüz tasarımı tamamiyle yenilendi.

Yayımladığı bir video ile değişiklikleri gösteren Google, bu sürpriz yeniliklerle kullanıcıları kendine daha çok bağlamayı planlıyor. Yeni arayüz ile artık sohbet sağ tarafın tamamını kapsıyor. Ayrıca video sohbet seçeneği de en üstte bulunuyor. En fazla 9 kişiyle toplu video sohbet yapabiliyorsunuz. Tanıyor olabilecekleriniz kısmı da kaynak bölümünün hemen sağında bulunuyor. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi.

Paylaşımların hemen altında bulunan kutular da elden geçirilmiş. İster +1’leyebilir, isterseniz de anında paylaşabilirsiniz. Yeni gelen özellikle artık paylaşım altında video ikonu bulunuyor. Bu ikona basarak paylaşımı yapan kişiyle video sohbet başlatablirsiniz.

Yenilenen arayüzde menü butonları tamamiyle sol tarafa yığılmış. Logo ve arama kısmının bulunduğu en üst ve menünün bulunduğu sağ taraf gri, ana paylaşım ekranı ise beyaz kutu olarak tasarlanmış. Bizce eskiye göre daha güzel bir tasarım olmuş. Siz de fikirlerinizi yorum olarak bizimle paylaşın.

embedded by Embedded Video

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.