WordPress 3.2 Sürümü ile Şimdi Daha Hızlı ve Daha Hafif

Ana SayfaBlogWordPress 3.2 Sürümü ile Şimdi Daha Hızlı ve Daha Hafif

 

WordPress güncellemelerini yazmak Webrazzi’de çokça yaptığımız bir şey değil. Genelde küçük geliştirmeler olan WordPress’te 3.2 versiyonu 2 gün önce çıktı.

Sabahtan beri kullanma fırsatı bulduğumuz WordPress 3.2, bariz şekilde eski versiyona göre daha hızlı. Yönetim panelinde yapılan geliştirmelerle daha pratik bir arayüze kavuşan WordPress, yüklenme süreleri olarak da çok daha hızlı ve hatasız olarak çalışıyor.

WordPress 3.2 sürümüyle IE 6 ve PHP 4 desteğini çeken popüler blog yazılımı, minimumda PHP 5.24 ve MySql 5.0′da çalışacak. Standart teması olan Twenty Eleven da yenilenerek HTML5 öğeleriyle zenginleştirilerek daha fazla özelleştirilebilir bir hale gelmiş. WordPress 3.2′de yapılan yeniliklerin tamamını yazının devamındaki videodan izleyebilirsiniz. 

Benim ilgimi çeken bir diğer özellik ise “Tam Ekran Modu”, yazı yazarken gereksiz menülerden ve düğmelerden rahatsız olanlar için geliştirilen mod kullanıcılara tamamen beyaz bir sayfa sağlıyor. Daha önceki sürümlerde de bulunan tam ekran modu çok daha iyi bir hale getirilmiş. Yazı yazmaya WordPress ile başlayanlar için çokta bir anlam ifade etmese de yazılarını ilk önce Word’de yazıp sonradan WordPress’e geçiren kullanıcılara yeni bir alternatif olabilir.

WordPress bloglarınızı, Türkçe sürümü dün gece yayına giren WordPress 3.2‘ye bir an önce güncellemenizi tavsiye ediyorum. Tabii ki ilk önce veritabanı yedeklemelerini yapmayı ve sunucunuzun yeni WordPress’e uyumlu olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.