Samsung Galaxy S4, 1 aydan kısa sürede 10 milyon barajını geçmeyi başardı

Ana SayfaBlogSamsung Galaxy S4, 1 aydan kısa sürede 10 milyon barajını geçmeyi başardı

 

samsung galaxy s4Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung’un kısa süre önce paylaştığı öngörüyü doğrulayan açıklama bugün geldi. Samsung Galaxy S4 bir aydan kısa sürede 10 milyon sevkiyat sayısına ulaştı.

Hatırlayacak olursak Galaxy S4, 27 Nisan’da 60 ülkede satışa sunulmaya başlanmıştı. Samsung her saniye yaklaşık 4 Galaxy S4 satılmakta olduğunu söylüyor ki bu durumda Galaxy S4′ün 29 günde bu başarıyı elde ettiğini hesaplayabiliyoruz.

Dünya çapında büyük ilgiyle karşılanan Galaxy S4, Samsung için yeni bir rekor. Zira Galaxy S3 10 milyon sınırını 50 günde aşmıştı. Galaxy S2 ise bu sınıra tam 7 ayda ulaşmıştı. Rakiplere bakacak olursak iPhone 5′in ilk 3 günde 5 milyon adet sattığını görmek mümkün.

Akıllı telefon kavramını ileri taşıyan bir cihaz

Dünyanın ilk “Full HD Super AMOLED” ekranına sahip Samsung, Air View ve Air Gesture gibi özelliklerle akıllı telefon kavramını gerçekten bir adım ileriye taşıyan bir telefon oldu. Şu anda Türkiye dahil olmak üzere 110′dan fazla ülkede satışta olan ve aşamalı olarak 155 ülkeye yayılacak. Samsung bu pazarlara toplamda 327 iş ortağıyla ulaşacak.

Önceki yazımızda belirttiğimiz gibi Samsung kendi rekorunu Galaxy S4′ün donanım ve yazılım gücünün yanında pazarlama harcamalarına da borçlu. Güney Koreli şirket yeni cihazlar çıkarmaya devam edecek. Hatta Galaxy S4 için yeni renk seçenekleri geleceğini bile açıkladı ama yeni bir rekor için 2014′ün ilk aylarını beklememiz gerektiği malum.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S5 mi olur bilmem ama bir tahmin yapmak gerekirse Samsung’un 10 milyon satış hedefini 20 günün altına çekmek isteyeceğini söyleyebilirim.

Aşağıda Samsung’un dünya çapındaki S4 tanıtımlarından kareler görebilir, detaylı Galaxy S4 incelememize göz atabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 tanitim

2 thoughts on “Samsung Galaxy S4, 1 aydan kısa sürede 10 milyon barajını geçmeyi başardı

  1. そのような| 細目詳細 の全体の多くの負荷は、実際にがあります考慮する。 素敵な偉大 かもしれない ポイントから伝えるまで。 I 提供 アイデア上記のように一般インスピしかしはっきり同じように質問がある1つは 重要 ファクター 誠実誠意} {正直で働く。プラクティスラウンド周り浮上している?があれば私はドンtは知っている|そのよう物事問題、しかし 私は 正そのあなたの仕事が明確にされてゲーム| | 良い公正と識別認識。 二 女の子と男の子 ただの|抯喜び、残りため二次モーメント の残り。

  2. I much like the precious information you provide you with as part of your articles.I’ll bookmark your weblog and take a look at once again below continually.I’m quite guaranteed I’ll learn considerably of new things suitable here! Great luck to the next!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.