Galaxy S III yüz tanıyor sözü anlıyor!

Ana SayfaBlogGalaxy S III yüz tanıyor sözü anlıyor!

Yakında piyasaya çıkması beklenen Apple iPhone 5’in en büyük rakibi Samsung, Galaxy S III’ün paketini Londra’da açtı. Telefon sahibinin yüzünü tanıyor ve sesle yönetiliyor.

Samsung GALAXY S III’ün merakla beklenen özelliklerinin detayları Londra’da düzenlenen basın toplantısı ile ortaya çıktı. Sahibini yüzünden ve sesinden tanıyan telefonu açmak, müziğin sesini açıp kısmak istediğinizde sesli komutları yerine getiriyor. Kısa mesaj değil, konuşmak istediğinizi telefonu kulağınıza götürdüğünüzde anlıyor ve hemen sesli arama yapıyor. GALAXY S III 4.8 inç HD Super AMOLED ekranı 8MPkamerası ve 1.9MP ön kamerası kullanıcılara çeşitli akıllı kamera özelliklerinin yanı sıra, yüz tanıma ile ilgili seçenekler de sunuyor. GALAXY S III, kolay kullanım özellikleri ile öne çıkıyor. Türkiye’de mayıs sonu veya haziran başında satışa sunulması beklenen cihaz, Android 4.0TM Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip. Sensörlerle ve sezgisel teknoloji ile donatılan telefon, kullanıcının ne yapmak istediğini önceden sezerek telefonu hazır hale getiriyor.

HAREKETİ DE TANIYOR
NE YAPACAĞINI ANLIYOR: Yüzünüzü, sesinizi ve hareketlerinizi algılayacak kadar akıllı olan GALAXY S III, daha kullanışlı ve doğal bir kullanıcı deneyimi sağlayacak şekilde tasarlanmış. Telefonkullanıcıya göre kendini adapte ediyor. Yenilikçi ‘Smart Stay’ özelliği sayesinde ürün, nasıl kullandığınızı anlıyor (kitap okumak, Web üzerinde gezinmek gibi) ve ön kamera gözlerinizi belirliyor. Telefon ekranının parlak ışık düzeyini koruyarak izleme zevkinizi sürekli kılıyor.

SESLE YÖNETİLİYOR: GALAXY S III’ün öne çıkan diğer bir özelliği de kelimelerinizi dinleyen ve cevap veren ‘S Voice’ isimli gelişmiş doğal dil kullanıcı arayüzüdür. S Voice, bilgi arama olanağı ve temel cihaz-kullanıcı iletişimine ek olarak, cihazın kontrolü ve komutlar ile ilgili güçlü işlevler de sunuyor. Telefonunuzun alarmı çaldıysa ve siz biraz daha dinlenmek istiyorsanız, GALAXY S III’e “ertele” demeniz yeterli oluyor. S Voice ile şarkıları dinlerken, sesi yükseltip kısabiliyor.

Türkiye’de haziranda satışa sunulacak
Samsung GALAXY S III telefonuna dokunarak 1GB boyutundaki bir filmi üç dakikada, 10MB’lık bir müzik dosyasını iki saniyede paylaşmanıza olanak sağlıyor. Üstelik Wi-Fi veya hücresel bir sinyal olmasa bile bu işlemi yapıyor. Fotoğraf paylaşma özelliği de fotoğraf galerisindeki ya da kameradaki bir resmi doğrudan, kolayca ve eşzamanlı olarak resimdeki tüm arkadaşlarınızla paylaşabilme olanağını sunuyor. Telefonun mayıs sonu veya haziran ayında satışa sunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.